Wiertarka udarowa – must have każdego majsterkowicza

Komplet elektronarzędzi w domu być może nie jest wykorzystywany bardzo często, jednak ich rola przy wielu pracach remontowych i przy majsterkowaniu jest nieoceniona. Do podstawowych narzędzi tego typu należą wiertarki udarowe, które doceni nie jeden budowniczy i remontowy amator.

Wyższość wiertarki udarowej nad tradycyjną

Tradycyjne wiertarki są równie pożyteczne w wielu pracach domowych. Świetnie sprawdzają się przy wierceniu otworów w metalu, drewnie, tworzywach, ewentualnie w „miękkim” murze, czy przy innych pracach jak mieszanie zapraw budowlanych, jednak nie poradzi sobie z najcięższymi zadaniami, czyli wierceniu otworów w cegle, płycie betonowej, pustakach, kamieniu, ceramice i gresie – czyli najtwardszych materiałach budowlanych. Tutaj z pomocą przychodzi wiertarka udarowa (jak tutaj), którą odróżnia od pozostałych to, że osadzone wiertło oprócz ruchu obrotowego wprawiane jest także w ruch posuwisty, co ułatwia kruszenie twardych materiałów i tworzenie w nich otworów. Wiertarki udarowe generują charakterystyczny, znacznie większy hałas podczas wiercenia, który roznosi się czasem nawet na kilka pięter.

Możliwość wiercenia otworów w ścianach to podstawa w każdym domu, nie dziwi zatem tak chętne wykorzystywanie udarowych wiertarek w domach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narzędzia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *